towaroznawstwo

 


 

5.2.5. Oznaczanie przyczepności nożem Petersa

Oznaczenie polega na wykonaniu na badanej powłoce siatki nacięć za pomocą noża krążkowego i dokonaniu oceny przyczepności według skali przyczepności.

Wykonanie pomiaru przyczepności powłok malarskich

Sposób badania polega na nacięciu nożem na krzyż powłoki oraz przesunięciu (po powłoce) pędzla w obu kierunkach. Siatkę nacięć należy obserwować przez szkło powiększające i porównać ze skalą przyczepności. Za wynik należy przyjąc stopień przyczepności jednakowy dla co najmniej 4 siatek nacięć. Należy wykonać minimum 6 prób na 3 jednocześnie przygotowanych powłokach lakierowych.


Zakres materiału wymagany do zaliczenia

Należy zapoznać się z normą PN-80/C-81531


Aktualizowano: 2010-01-31 01:22:56 :: http://bianda.cba.pl/tppch/

do góry strony

 

Legenda :: odnośnik globalny :: odnośnik lokalny :: podpowiedź


Strona nie reprezentuje Katedry, Pracowni ani żadnej innej jednostki organizacyjnej Uczelni. Nie zawiera surowców modyfikowanych genetycznie, enzymów, syntetycznych środków barwiących i zapachowych. Wykonana została z materiałów pochodzących z recyklingu. Przy jej tworzeniu nie ucierpiała żadna żywa istota.


Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.